Vianočný turnaj v Boccii 2016

13. 12. 2016 sme zorganizovali v poradí už 4. ročník Vianočného turnaja Boccia Cup 2016. Tento turnaj bol iný, slávnostnejší ako tie predošlé, keďže rok 2016 bol pre slovenských boccistov najúspešnejším rokom  v histórii Slovenska. Na paralympiáde v brazílskom  Riu 2016  získalo družstvo v kategórii  BC4  zlatú medailu. Veľkú zásluhu na jej zisku mal aj náš kamarát Samko Andrejčík, ktorý ešte vybojoval  striebornú medailu. Na diaľku sme ho pozdravili a poďakovali za jeho výkon. Deti si pozreli  fotografiu aj s podpismi víťazného družstva, ktorú nám Samko venoval. A tak po utorkových  tréningoch každý účastník mal možnosť bojovať o medailu  v dvojhre. Napriek mnohým zdravotným ťažkostiam deti podávali výkon na hranici svojich osobných možností. V určitých fázach zápasov bolo vidieť, že zodpovednosť hráčov nepokaziť úder, teda i hru, zväzovala ruky a viedla k tomu, že loptička nebola niekedy odohratá s takou razanciou a presnosťou, ako na tréningu. V súťaži  bol  použitý vyraďovací systém. Najlepší z dvojhier postúpili do finále. Víťazom sa stal Peter Gregor zo Žiaru nad Hronom, druhé miesto obsadila Stanka Kňažková z Kremnice a na treťom mieste skončil Erik Martiny zo Žiaru nad Hronom. Víťazom blahoželáme. Celý turnaj prebiehal vo veľmi príjemnej a priateľskej atmosfére. Jeho súčasťou bol aj program, ktorý si pre svojich rodičov a priateľov pripravili deti a mládež z utorkového štúdia „Svet pod lupou“. Spev striedal tanec, hru na gitare hudobné vystúpenia. Zdravotne znevýhodnené deti  vystupovali spolu so zdravými. Prišla medzi nás aj striga Lucia, ktorá všetkých povymetala. V závere sme sa dobre zabavili, zatancovali a zaspievali karaoke.  Ako každoročne sme potešení zo záujmu a účasti rodičov na našich podujatiach. Ďakujeme im aj za darčeky a slová vďaky, ktoré v mene  všetkých rodičov  predniesla   Janka Sýkorová.