Parťácka noc v Okáčiku 2016


Parťácka noc 2016 v Okáčiku  bola o momentoch, ktoré nás spájajú. V atmosfére priateľstva dala deťom príležitosť rozvíjať a prezentovať svoj talent, získať nové zručnosti, spoločne sa zabávať, pracovať v skupine, spestriť si voľný čas. Bola o vzácnych momentoch, kedy sa deti učia komunikovať so svojimi staršími kamarátmi a majú vytvorené podmienky na sebarealizáciu.

Opäť netradične, s novými hrami a výzvami, „big“ maľbami  na „big“ papieri  a mnohými zaujímavými aktivitami. Dospelí sa stali deťmi a deti mali z toho prenáramnú radosť, ako vždy :-). A vyšlo nám aj slnko, to bol signál „ide sa von“. Spolu s Rudym sme si zaspievali a zahrali táborové songy a popreháňali sa na parťáckej káre „Crazy frog“. Disko karaoke show v znamení úletu „narúžovaných pusiniek“ otvorila okáčikovská tanečná skupina „4U Dance crew“ s novou choreografiou a baby mali naozaj veľký úspech. Plná emócií bola  večerná šovka „Kto z koho“ – duel, v ktorom si svoje sily zmerali malí a veľkí parťáci. V napínavej atmosfére  decká nakoniec prehrali aj v prehadzovaní palaciniek a museli podstúpiť príjemnú „Pie face“ šľahačkovú výzvu. Ale neostalo len pri deťoch, šľahačky si užili aj veľkí parťáci, dokonca aj Ľubka s Lokym. Čerešničkou na torte bola večerná „Zisťovačka“ na námestí, v ktorej sa zisťovalo a fotolovilo. Bolo zaujímavé stretať o 21:30 hod. v meste ľudí so skupinou 50-tich detí, ale na komické situácie sme my odborníci. Najlepšie sa z desiatich skupín popasovala s úlohami tá Bajčina, gratulujeme. Na dobrú noc bolo už len čítanie rozprávky pre malých a film pre veľkých. Do ružova sme sa vyspali a ráno, keď rodičia začali chodiť pre deti, bol problém na svete. Nie a nie ísť domov. Ale s týmto problémom bojujeme v Okáčiku stále a sme radi a vôbec ho neriešime 😀

Parťácka noc spojila  organizátorov a dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní venovať svoj čas deťom. V zážitkových hrách  posúvame  aktivity do príbehovej zážitkovej formy tak, aby sme v deťoch umocnili  pocit radosti a spolupatričnosti. Veď Svet detí nás baví.

Ďakujeme všetkým mamičkám a babičkám za výborné koláče /bolo ich asi 20 druhov/ a bábovky, keksíky a sladkosti, máme na ďalší rok dosť :-), ale nie, len tak do 6. júla, potom môžete napiecť znova :D.  Veľká vďaka patrí tiež našim veľkým parťákom za pomoc, sme radi, že ste s nami a veľmi si to ceníme. Tešíme sa už na letný tábor, kde si to užijeme naplno.

Pozrite si video z Parťáckej noci 2016

Pozrite si tiež videoklip novej tanečnej choreografie okáčikovskej tanečnej skupiny 4U Dance crew, s ktorou sa prezentovali na Parťáckej noci.