Kto sme


okacik-o-nas-2

Vitajte v Okáčiku!

Predstavujeme vám náš svet – podobný tomu okolo nás a predsa v niečom iní. Vytvorili ho ľudia, ktorí prebúdzajú k životu všetko, čoho sa dotknú. Cez spomienky na vlastné detstvo, detské túžby a predstavy vytvárajú originálne programy, aby nezištne pretavili drobné radosti, do jedného veľkého detského úsmevu.

Cez poznanie, nápady a podnety prinášame vždy niečo nové, živé, iné. Učíme deti, že okamihy radosti vychádzajú z tých najobyčajnejších zázrakov na svete z lásky, priateľstva a vzájomnej tolerancie. Tak to je náš svet, miesto, ktoré spája všetky deti, aby spoločne strávený čas bol jedným z najkrajších a nezabudnuteľných zážitkov… Svet Okáčik. A v tomto svete, či už počas zážitkových táborov alebo celoročných zábavných a vzdelávacích aktivít vás bude sprevádzať náš tím ľudí s pozitívnou energiou a príznačným humorom, aby obohatili každého z vás. Nech sa páči, vstúpte a objavujte ho s nami!

okacik-o-nasNaše občianske združenie Okáčik vzniklo v októbri 2003 a jeho symbolom sa stal motýľ. Motýľ, ktorého krídla sú ochranou všetkých detí. Motýľ, ktorého krídla nesú dôležité posolstvo, „dať každému rovnakú šancu realizovať sa, podporiť sebavedomie, rozvíjať prirodzený talent“. Prostredníctvom voľno – časových a vzdelávacích aktivít pre deti a mládež v meste, regióne i na celoslovenskej úrovni vytvárame priestor, kde môžu deti a mladí ľudia tráviť svoj voľný čas s ponukou širokospektrálnych zaujímavých aktivít.

Dlhoročné skúsenosti sa premietajú do našej činnosti. Cez zábavu, hru a podporu pomáhame deťom rásť. Podarilo sa nám vytvoriť oddychovo – tvorivý svet, kde si vaše deti môžu užívať život plným priehrštím, vyskúšať nové pocity.

Dnes má naša práca svoj štandard, dynamiku a odbornosť. Spolupracujeme s viacerými odborníkmi, aby sme pomohli inovatívnymi metódami práce tým deťom, ktoré nás najviac potrebujú. Deti zdravotne a sociálne znevýhodnené. Dávame priestor mladým ľuďom, dobrovoľníkom a študentom v praxi.

Čo má pre nás ozajstnú hodnotu?

Sme presvedčení, že každé dieťa má mať rovnaké šance na rozvoj svojej osobnosti.

Poslanie

Voľno časovými a vzdelávacími aktivitami dosiahnuť pozitívne nasmerovanie starostlivosti o deti a mládež.

Vízia

Hlavná vízia je vyjadrená mottom “Sme tolerantní, sme hraví, svet s tebou ma baví“. Vytváranie atmosféry priateľstva, cez tvorivé iniciatívy a kooperatívne námety prispievať k pozitívnemu ovplyvňovaniu hodnotového smerovania spoločnosti. Vzájomnou komunikáciou, podporou schopností a spoločnými aktivitami dosiahnuť úctu k inakosti a sociálne začlenenie.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú niesť detský batôžtek radostí a starostí, ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú robiť detský svet krajším.

Ľubica Mokrošová, predsedníčka OZ Okáčik, Žiar nad Hronom